POGOTOWIE PERKUSYJNE 24H tel +48 501 630 411

Perkusja elektroniczna

Nuty

Perkusja elektroniczna jest instrumentem dedykowanym osobom, które chcą cieszyć się grą w domowym zaciszu lub dla artystów poszukujących wygodnego narzędzia do pracy. Na rynku dostępnych jest cała gama instrumentów E – Drum dlatego niełatwo wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Najważniejszym kryterium są wymagania jakim instrument powinien sprostać. W zależności od kwoty jaką jesteśmy w stanie zapłacić można wybrać optymalny instrument. Niższa półka cenowa charakteryzuje się prostszymi mechanizmami i mniej naturalnym odbiciem. Niewątpliwą zaletą instrumentów w tym przedziale cenowym jest mały rozmiar, który świetnie sprawdzi się np. do bloków. Im wyższa półka cenowa tym brzmienie bardziej naturalne. Przy wyborze perkusji należy zwrócić uwagę na materiał z którego wykonane są pady. W zależności od użytego materiału pady mają różną specyfikę odbicia pałki oraz inną głośność. Perkusja elektroniczna powinna być instrumentem bardziej cichym niż tradycyjny zestaw. Instrument elektroniczny powinien zachować możliwość naturalnej ekspresji w czasie gry. W różnych modelach istnieje możliwość dokupienia dodatkowych elementów jak np. siedziska czy pedały stopy.

Po dokonaniu wyboru wymarzonego instrumentu należy sprawdzić czy dany model posiada wszystkie części niezbędne do rozpoczęcia gry. Wszystkie moduły posiadają opcje treningowe. Dobrze jest aby moduł posiadał opcje sensitiviti. Polega ona na możliwości ustawienia czułości padów w zależności od siły naszego uderzenia. Inną opcją jest możliwość ustawienie reakcji padów podczas uderzeń jest to ważne w momencie gdy zestaw jest ustawiony na podstawie przenoszącej drgania.

Profesjonalni perkusiści w większości wybierają zestawy w których pady są o naciągach siatkowych ze względu na najbardziej naturalne odwzorowanie odbicia pałki. Inną zaletą jest możliwość ustawienia siły naciągu w zależności od własnych preferencji. Pady siateczkowe są najbardziej realistycznym zamiennikiem zestawu akustycznego.
Istnieje również wiele rozwiązań dotyczących padów stopy. Pad stopy zaliczamy do najgłośniejszych komponentów perkusji elektronicznej. Tańszym zamiennikiem padów stopy są pedały stopy, które niestety nie dają realnych odczuć jak podczas gry na instrumencie akustycznym. Najbardziej realistyczne odczucia daje gumowy lub silikonowy pad z bujakiem ustawionym w pozycji pionowej. Guma powinna być miękka aby skutecznie amortyzować odbicia.